נווט אלינוחייג עכשיו
חשוב לדעת
הכינו את חיית המחמד שלכם לקיץ

הכינו את חיית המחמד שלכם לקיץ

חיות המחמד שלנו סובלות מהחום הכבד של הקיץ בדיוק כמונו. בעזרת הכנה נכונה יש בידנו להקל עליהן לעבור את הקיץ בקלות ללא פגיעה בבריאות או פגיעה במורל. ההכנה חשובה מאוד ואף הכרחית בעבור חיות מחמד שיוצאות לטייל בחוץ במזג האוויר החם. רגע לפני שאתם קובעים מפגש עם בעלי כלבים נוספים בחוף הים חשוב לוודא שהכלב אכן מוכן ומסוגל לכך.

קרא עוד

אימוץ כלב: עלויות והוצאות הכרוכות בגידול כלב

אימוץ כלב: עלויות והוצאות הכרוכות בגידול כלב

החלטתם לאמץ, כלב כל הכבוד על כך, ישנם אלפי כלבים נטושים, שמחכים לבית חם, וישמחו לארח לכם חברה, וללוות אתכם במשעול הדרכים, אך חשוב לדעת, שכלב אינו ניזון רק מליטופים וטיולים, הוא זקוק למזון, טיפולים רפואיים לרבות חיסונים לכלבים, מקום לישון, וכמובן הרבה פינוקים ואהבה. מהם העלויות וההוצאות הכרוכות בגידול כלב, הרשימה המלאה!

קרא עוד

דלקות חניכיים בחתולים - גורמים, אבחון ודרכי טיפול

דלקות חניכיים בחתולים - גורמים, אבחון ודרכי טיפול

נראה כי החתול איבד את התיאבון? קערת האוכל נשארת מלאה גם כאשר אתם ממלאים אותה במזון האהוב עליו? כדאי למהר לפנות אל וטרינר בתל אביב על מנת לבדוק האם הוא סובל מבעיות חניכיים או שיניים. ממש כמו בני אדם, גם בעלי החיים סובלים מדלקות בחניכיים הגורמות לכאבים ופוגעות באיכות חייהם. קראו את המאמר הבא למידע נוסף

קרא עוד

החלטתם לאמץ חתול מהרחוב? דברים שצריך לדעת

החלטתם לאמץ חתול מהרחוב? דברים שצריך לדעת

חתולי הרחוב ישמחו להפוך לחתולי בית מוגנים, מטופחים ומפונקים. אם פגשתם חתול מתוק מציץ מבין השיחים, יש לכם את היכולת לאמץ אותו ולהעניק לו בית חם. על מנת לסייע לכם בתהליך, להבטיח את בריאותכם יחד עם בריאות החתול ולהקל על החתול בהסתגלות לביתו החדש, אספנו כאן טיפים שימושיים והסברים על חיסונים מתאימים לחתולים שלא תרצו לוותר עליהם.

קרא עוד


איך לזהות ולטפל בשפעת חתולים?

איך לזהות ולטפל בשפעת חתולים?

"שפעת החתולים" הוא מונח כללי המשמש כדי לתאר מספר סימפטומים במערכת הנשימה של החתול שדומים מאוד להצטננות ושפעת אצל בני אדם. את שפעת החתולים ניתן למצוא בעיקר אצל גורים, חתולים מבוגרים ובסביבות עם הרבה חתולים אחרים, כמו מחסה לחתולים. 

קרא עוד


חיסונים לחתולים

חיסונים לחתולים

רפואה מונעת לחיות מחמד עם דגש על חתולים, חיונית לשמירה על בריאות החתול ועל איכות החיים שלו. הדרך בה תוכלו לצמצם משמעותית את הסיכויים להידבקות במחלות קשות היא חיסונים לחתולים. מתן חיסון לחתול במועד המתבקש חיוני לשמירה על בריאותו ועל בריאותם של כל בני הבית. קיימות מחלות חתולים הפוגעות גם בבני אדם ואלה מסוכנות להם מאוד. 

קרא עוד

טיפולי שיניים לכלבים

טיפולי שיניים לכלבים

צחצוח קבוע מונע בעיות חניכיים, מטפל בעששת, מרחיק חיידקים, דוחה התפתחות אבן שן, היווצרות חורים והתפתחות דלקת המלווה בכאבים, נפיחויות, קשיים בלעיסה ואף חדירת חיידקים אל מחזור הדם, העלולים לפגוע בכליות, בכבד ובלב.

אז לנו זה ממש ברור, אבל האם ידעתם שגם בעלי חיים זקוקים לצחצוח שיניים?

קרא עוד

למה הכלב שלך מקיא?

למה הכלב שלך מקיא?

כלבים עשויים להקיא מכל מיני סיבות. חלק מהסיבות יכולות להיות "קלילות", וידרשו בדרך כלל רק מעקב או, מקסימום, שינוי תזונתי, וחלקן קשות וחמורות יותר, וידרשו התערבות רפואית ולעיתים חירומית.

קרא עוד

אילו מחלות יכולות להגרם לחתולים בגלל מזון?

אילו מחלות יכולות להגרם לחתולים בגלל מזון?

בחירה של אוכל לחתולים שלכם זה דבר חשוב מאוד שצריך להישקל בקפידה. אם אתם רוצים שהחתול שלכם יגדל להיות בריא ולא לראות את החתול שלכם סובל ממחלות ארורות, עליכם יהיה לשים לב טוב מאוד איזה אוכל אתם בוחרים להגיש לו מידי יום. 

 

קרא עודהחשיבות הגדולה של שבב לכלב

החשיבות הגדולה של שבב לכלב

4 באפריל 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

על פי חוקי מדינת ישראל (חוק להסדרת הפיקוח על כלבים, תשס"ג-2002) חובה על כל בעלים של כלב מעל גיל 3 חודשים להיות בעל רשיון להחזקת כלב. מתן רשיון זה מותנה בחיסון נגד כלבת, תשלום אגרה לרשות המקומית וזיהוי הכלב באמצעות שבב אלקטרוני.

קרא עוד

קדחת קרציות

קדחת קרציות

1 באפריל 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

רבים מבעלי הכלבים לא יודעים את זה על הקרציה: מעבר להיותה טפיל מוצץ דם, קרציה אחת בודדת עלולה להרוג את הכלב שלכם.

קדחת קרציות, או בשמה המדעי – ארליכיוסיס, נגרמת על ידי חיידק אשר מדביק תאי דם לבנים של המאכסן וחי בהם. גורם המחלה הנפוץ בארץ הוא ארליכיה קניס (Ehrlichia canis) והוא מועבר ממאכסן למאכסן על ידי קרציות חומות המכונות גם קרצייות הכלב (Rhipicephalus sanguineus). מכאן נובע השם "קדחת קרציות".

קרא עוד

דלקות דרכי שתן תחתונות בחתולים (FLUTD)

דלקות דרכי שתן תחתונות בחתולים (FLUTD)

18 בפברואר 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

מערכת השתן היא מערכת שתפקידה סילוק עודפי נוזלים, מלחים ופסולת מהדם. המערכת מורכבת מ-2 כליות, שלפוחית השתן, ה"צינורות" שמחברים ביניהן וזה שמוציא את השתן אל מחוץ לגוף. השתן הראשוני, שנוצר בכל כליה מסינון הדם, זורם דרך האורטרים ("שופכנים"), צינור אחד מכל כליה, אל שלפוחית השתן, שם הוא נאגר עד שהוא יוצא מהגוף דרך האורטרה ("צינור שופכה").

קרא עוד

בדיקת שתן בכלבים וחתולים

בדיקת שתן בכלבים וחתולים

18 בפברואר 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

בדיקת שתן מבוצעת בכלבים וחתולים. בכל מקרה של השתנה לא נורמאלית, בין אם השתן חריג (שתן דמי, שתן מסריח וכו') ובין אם השתן תקין אך ההשתנה חריגה (השתנה של טיפות מועטות, השתנה תכופה מידי, השתנה בבית במקרה של כלבים, השתנה מחוץ לארגז החול במקרה של חתולים, וכו').

קרא עוד

רעלים

רעלים "נסתרים" - סכנה לחיות מחמד

5 בפברואר 2015 על ידי DR. TOM MORRISON

על אף האמונה הרווחת, שבעלי חיים יודעים להימנע ממזון שעלול להזיק להם, חיות מחמד לא יודעות לעשות זאת. כמו כן, ישנם דברים שאינם רעילים לנו אך רעילים לחיות המחמד שלנו.

מטרת המאמר הבא היא להסב את תשומת לבכם למה שחיות המחמד שלכם מכניסות לפה, כדי שתשמרו על בריאותן. רשימת הרעלים שנציין היא מצומצמת מאד וחשוב לא להסתמך אך ורק עליה.

קרא עוד

פרעושים וקרציות

פרעושים וקרציות

18 בפברואר 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

פרעושים וקרציות הם טפילים חיצוניים הניזונים מדמם של כלבים, חתולים, בעל חיים אחרים ואף בני אדם. מעבר להיותם מטרד אשר מציק לבעל החיים, הם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות רציניות.

פרעושים הם חרקים חסרי כנפיים, צבעם חום כהה, גופם צר וגודלם כ-1-6 מ"מ. רגליהם האחוריות חזקות וארוכות ומאפשרות לפרעוש לקפוץ למרחק רב, פי 200 מאורך גופו. אורך החיים הממוצע שלהם הוא 6 שבועות אך הם יכולים לחיות שנתיים. רק הבוגרים טפיליים, וכאמור, אין להם פונדקאי ספציפי.

קרא עוד


כבד שומני בחתולים (הפטיק ליפידוזיס)

כבד שומני בחתולים (הפטיק ליפידוזיס)

7 בספטמבר 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

הפטיק ליפידוזיס היא מצב של הצטברות אבנורמלית של ליפידים (שומן) בתוך הפטוציטים (תאי כבד) ונחשבת למחלה נפוצה בחתולים (מחלת הכבד המאובחנת ביותר בחתולים בצפון אמריקה.)

בדרך כלל נראה את המחלה בחתולים הסובלים מעודף משקל, אשר מפסיקים לאכול. המחלה יכולה להיות ראשונית (אידיופטית) או שניונית למחלות רבות אחרות. בעקרון, כל מחלה אשר תגרום לחתול עם עודף משקל לא לאכול, עלולה להוביל להפטיק ליפידוזיס שניוני. המחלות הנפוצות ביותר אשר לרב נראות עם הפטיק ליפידוזיס שניוני הן: דלקת לבלב (פנקראטיטיס), סכרת, חמצת קטוטית סוכרתית (באנגליתDiabetic ketoacidosis ), דלקת מעיים (IBD), כולנגיטיס/כולנגיוהפטיטיס (דלקת בדרכי המרה) ונאופלזיה (סרטן).

קרא עוד

עיקורים וסירוסים

עיקורים וסירוסים

19 בינואר 2014 על ידי DR. TOM MORRISON

נושא העיקורים והסירוסים הוא נושא מעט רגיש ולא מעט אנשים מתנגדים לו מסיבות כאלה ואחרות, בעיקר כשמדובר בחתולי רחוב אולם גם כשמדובר בבעלי חיים פרטיים.

חתולה ממליטה בממוצע 8 גורים לאחר תקופת הריון של כחודשיים. הגורים מגיעים לבגרות מינית בשנה הראשונה לחייהם ולכן תוך זמן קצר יחסית, לאותה חתולה תהיה שושלת של אלפי צאצאים שיחיו ברחובות העיר. לצערנו, רוב צאצאיה של אותה חתולה לא יחוסנו ולא יזכו לטיפול וטרינרי ולכן יחלו במחלות שונות, ידרסו, ירעבו, יסבלו או ימותו מקור ואף ייפלו קורבנות להתעללות, חס וחלילה. ברור, אם כן, כי עיקור וסירוס חתולי הרחוב היא הדרך ההומאנית היחידה למנוע את המצב הנ"ל. ברור, אך עדיין חשוב להדגיש, כי התרבות חתולי הרחוב רבה ומהירה ולכן על אף מבצעי העיקור והסירוס שמבצעות המועצות האזוריות, אין חשש שחתולי הרחוב ייעלמו מחיינו.

קרא עוד